Meist

Aitame ettevõtetel saavutada eelise konkurentide ees, pakkudes tooteid ja teenuseid, mis on kasulikud, tõhusad ja lihtsasti kasutatavad. Meie eripäraks on ulatuslik taust töötarkvara arendamises ja keskendumine kasutusvalmite kasutajaliideste kujunduste ja prototüüpide pakkumisele, mis põhinevad meie uurimistöödel ja analüüsidel.

Oleme täiesti iseseisev eraomandil loodud Eesti ettevõte, kes on esindatud ka Kanadas ja Venemaal, kus pakume oma täit valikut kasutatavusteenuseid.

Alates 2013. aastast on InterUX rahvusvahelise UX-konsultatsiooni pakkuvate ettevõtete ühenduse International User Experience Partners liige.


interUX meeskond

burmistrovIvan Burmistrov Asutaja ja tegevjuht

Ivan on olnud HCI uuringute ja kasutatavuse projekteerimise teerajaja alates 80. aastate algusest. 1994. aastal rajas ta esimese täisfunktsionaalse kasutatavuse labori Venemaal, kus teda teatakse kui parimat spetsialisti kasutatavuse valdkonnas. 2004. aastal asutas Ivan RusCHI, Venemaa ACM SIGCHI osakonna, ning ta valiti ka selle esimeseks eesistujaks. Ta korraldas ja juhatas 2006. ja 2008. aastal Maailma Kasutatavuse Päeva (World Usability Day) kohalikke üritusi, mis tõid mõlemal aastal kokku ligi 200 osalejat. Ivani juhtimistausta kuulub veel 13-aastane kogemus kasutatavuse meeskonna töö korraldamises ja juhtimises suures tarkvaraarenduse osakonnas, kus ta omandas ulatuslikke oskusi, töötades tarkvara loomise tsükli kõigis faasides. Kogemused tarkvaratööstuses on andnud talle ainulaadsed oskused, mõistmaks kõiki rakenduste loomise aspekte ja suhtlemaks kasutatavuse projektide käigus juhtide, programmeerijate ja veebiarendajatega.

Enne eraettevõtte interUX loomist oli Ivan juba 20 aastat teinud karjääri akadeemilise teadlase, tarkvaratööstuse kasutatavuse inseneri ja kasutajakogemuse konsultandina. Tema kogemus kasutajaliideste kujundamises laiub reaalaja- ja kontoritüüpi töölauarakendustest, info- ja ülekandeportaalide, sisevõrkude ning puutetundlike infokioskite ja telefonideni.

Ivani vastutusvaldkonnad interUX’is on äri arendamine, ettevõtte strateegia koostamine ja planeerimine ning kujundusjuhtimine. Kliendid saavad lõigata kasu tema oskustest kohandada kasutatavuse elemente nende töökeskkonnaga ning pakkuda praktilisi lahendusi nende ärieesmärkidele.

Ivan on mitmete ühingute liige: Usability Professionals' Association (UPA), Association for Computing Machinery (ACM), ACM Special Interest Group on Computer-Human Interaction (ACM SIGCHI), Human Factors and Ergonomics Society (HFES), Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE), IEEE Computer Society (IEEE CS), European Association of Cognitive Ergonomics (EACE), Interaction Design Association (IxDA), Association for Psychological Science (APS), International Society of Automation (ISA) ja Information Overload Research Group (IORG).

sugakEkaterina Sugak Kasutatavuse ekspert, PhD (psühholoogia)

Ekaterina toob interUX’I 10-aastase kasutajaliideste kujundamise kogemuse. Ta lõpetas 1999. aastal kiitustega Venemaa Riikliku Ülikooli ning võeti kohe tööle suure telekommunikatsioonifirma kasutatavuse meeskonda. Enne interUX’i töötas ta mitmete tarkvaraettevõtete arendus- ja äriosakondades ning tegi koostööd tuntud kaubamärkidega telekommunikatsiooni ja mobiilsete teenuste valdkonnas. Disaini ja tehnonoloogia esirinnas tegutsedes arendas Ekaterina laias valikus väga edukaid IT-tooteid, sealhulgas töölaua-, telefoni- ja veebirakendusi.

Ekaterina keskendub interaktsiooni kujundamisele ning telekommunikatsioonivarustuse ja informatsiooniseadmete kasutajaliideste loomisele nii tavakasutajaile kui äriklientidele. Tema juhatatud projektid on mitmetasandilised, tuues kokku kasutajaliidese kujundajad, graafilised disainerid ja teadlased, et luua uuenduslikke äri- ja tarkvaralahendusi. Tema kogemused hõlmavad kõiki astmeid kasutajakeskse disaini loometsüklis: baasuuringutest ja näitajate kogumisest kujunduse ja hindamiseni välja, spetsialiseerumisega kasutajakesksete veebilehtede ja töölauarakenduste loomisele. Ekaterina kogemus ja vilumus on suurim kasutajaliideste kujundamise, standardite ja testimise vallas. Kliendid saavad kasu tema disaini ja uuringute teostamise oskustest, samuti läbinägelikkusest ja praktilistest soovitustest uuringutulemuste tõlgendamisel.

Ekaterina sai doktorikraadi 2005. aastal psühholoogilise projekteerimise ja ergonoomika erialal. Tema doktoritöö põhines real edukail kasutuskeskkondade ümbertöötlemistel, mis vastavalt mõõtmistele suurendasid töötajate tootlikkust.

Ekaterina on liige ühingutes: Association for Computing Machinery (ACM) ja ACM Special Interest Group on Computer-Human Interaction (ACM SIGCHI).

AndreevViktor Andreev Kasutatavuse ekspert, PhD (psühholoogia), CUA

Viktor on kasutatavuse uurimistööspetsialist, kel on ulatuslikud kogemused kujundusvaldkonnas ja väärtuskesksete uurimistööde tulemuste rakendamises. Oskusliku kvalitatiivse ja kvantitatiivse uurijana on Viktor spetsialiseerunud kõrgtehnoloogiliste ja veebitoodete ning teenuste kujundamisele ja hindamisele. Rohkem kui 17-aastase uurimistöö läbiviimise kogemusega era- ning avalikus sektoris, kuuluvad tema töö hulka toodete ja teenuste turu-uuringud, tehnoloogia hindamine ja vastuvõetavuse testimine ning kliendi rahulolu uuringud ja võrdlusanalüüs. Viktoril on ka laialdased kogemused kasutajakeskses kujundusprotsessis, sealhulgas fookusgruppide korraldamine, intervjuud, kasutatavuse testimine ja eksperthinnangud. Viktori töö on otseselt kaasa aidanud paljude suurfirmade ja e-müügi portaalide, aktsia- ja energiamüügi süsteemide, mobiilsete teenuste majandamissüsteemide ja õppesüsteemide kujundamisele ja turuedule.

Viktor alustas kärjääri kasutajakeskse kujundajana Peterburi Atmosfääri ja Kosmose Tehnilise Instituudi ergonoomikameeskonnas ning tegi kontseptuaalseid kasutajaliideste kujundusi ja käitumisalast uurimistööd Vene Föderaalse Kosmoseagentuuri Kosmoselendude Missioonikontrolli keskusele, kus ta töötas tehniliste operaatorite tarvis kosmoselaevalt tulevate andmete visualiseerimisega. Viimase 10 aasta jooksul on tema teadustöö keskendunud finantsteenustele ja mobiilsete toodete tehnoloogiale.

Viktor sai teaduse magistrikraadi Peterburi Atmosfääri Ja Kosmose Tehnilisest Ülikoolist ning omab doktorikraadi psühholoogias Peterburi Riiklikust Ülikoolist. Viktor on realiseerinud oma pikaajalise unistuse õpetada ning hetkel annab ta külalisprofessorina inimese-arvuti interaktsiooni õppekursust Venemaa suuruselt teises ülikoolis.

Viktor on liige ühingutes: Association for Computing Machinery (ACM), ACM Special Interest Group on Computer-Human Interaction (ACM SIGCHI) ja Toronto Region ACM SIGCHI local chapter (ToRCHI).

Viktor pälvis 2006. aastal Human Factors Internationali Sertifitseeritud Kasutatavuse Analüütiku (Certified Usability Analyst) kvalifikatsiooni.

KirillovZahhar Kirillov Kasutatavuse spetsialist, MSc

Zahhar on üks vähestest Eesti noortest spetsialistidest inimese-arvuti interaktsiooni valdkonnas. Pärast IT-juhtimise magistrikraadi saamist Tallinna Ülikoolist jätkab Zahhar doktoriõpet “Infoühiskonna tehnoloogiate” erialal. Täna on tema akadeemiline huvi keskendunud peamiselt ligipääsetavusele ja riiklike avalike teenuste viimisele mobiilsete seadmete kasutajateni.

Zahhari professionaalne karjäär on tugevalt seotud tarkvaraarendusega, selles valdkonnas on ta töötanud alates 2001. aastast. Viimased 4 aastat on ta Ruby on Rails raamistikule toetudes loonud keerukaid veebipõhiseid infosüsteeme telekommunikatsiooni ning tootmis- ja e-kaubandussektorile, sealhulgas testinud ja hinnanud nende kasutajaliideseid.

Eestis tuntakse Zahhari ka lektorina: Tallinna Ülikooli tudengitele loeb ta “Experimental Interaction Design” ja “Experimental Input and Output Devices” ained, Eesti Ettevõtluskõrgkooli “Mainor” üliõpilastele aga annab veebitehnoloogia alaseid kursusi. Lisaks sellele Zahhar viib läbi ettevõtlusseminare ning aitab organiseerida Maailma Kasutatavuse Päeva konverentsi Eestis.

Zahhar on liige ühingutes: Association for Computing Machinery Special Interest Group on Computer-Human Interaction Eesti osakond (ACM SIGCHI) ja Interaction Design Association (IxDA).