2010. aasta märtsis avasime oma kasutatavuse labori, esimese püsivalt töötava kasutatavuse testimiskeskuse Eestis. Labor koosneb kolmest külgnevast toast: vastuvõtu- ja infotuba, kus kasutajad kogunevad, testimistuba ja jälgimistuba.
Testis osalejaid jälgitakse kahest kaamerast ja tulemusi näidatakse kahel 26” monitoril jälgimistoas. Laboris on kasutusel professionaalne tarkvara TechSmith Morae.
Labor pakub laia valikut testimisvõimalusi nii töölaua- ja veebirakendustele, käsiseadmetele kui ka paberil prototüüpidele.
Testimissessioonidel kasutame ekraanipildi ja kasutaja jäädvustamiseks ning hilisemaks analüüsimiseks firma Techsmith poolt loodud tarkvara Morae. Pilgujälgimistestide puhul kasutame Mirametrix Eye-Tracking seadet ning tarkvara.
Puutetundlike seadmete (nutitelefonid ja tahvelarvutid) peal testimissessioone läbi viies kasutame lisaks Moraele ka Mr. Tappy nimelist seadet, mis võimaldab hõlpsasti salvestada kõrgdefinitsioonis videopildile kõike seadme ekraanil toimuvat.
Statsionaarne kasutatavuslabor võib teatud tüüpi projektide puhul olla ebaedukas reaalelulise kasutuskogemuse imiteerimisel. Teatud jutudel - näiteks testides tooteid, mis on suunatud erivajadustega kasutajatele - on mõistlikum teste läbi viia muudes asukohtades, kus testkasutajaid saavad hõlpsamini testides osaleda.
Meie mobiilset laborit saab üldjuhul üles seada igal pool. See võimaldab meil läbi viia testimissessioone kohapeal - kliendi kontoris, testkasutaja kodus või isegi liikuvas asukohas - näiteks ühistranspordis.